Waluta:
PLN
Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zastosowania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Obudowa aluminiowa Gold Alubox przeznaczona jest do instalacji urządzeń serii RouterBoard oraz płyt o podobnym przeznaczeniu.
Produkt charakteryzuje się ogromną uniwersalnością i bardzo przemyślaną konstrukcją. Płyta montażowaposiada standardowo otwory o rozstawie zgodnym z większością dostępnych płyt. W przypadku, kiedy standardowe otwory są niewystarczające, bardzo łatwo jest wywiercić nowe co pozwala na instalację praktycznie wszystkich płyt gdzie jedynym limitem będą gabaryty.

Na spodzie obudowy znajduje się pięć otworów, z czego cztery są uniwersalne, pozwalające na instalację pigtaili N-żeńskich lub dławików na kabel UTP a piąty jest przeznaczony do instalacji dławików UTP. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność wiercenia a zatem dodatkowych nakładów pracy.

W komplecie oprócz obudowy i płyty montażowej dostarczane są również dwa dławiki, dwie zaślepki otworów, osiem dystansów wraz z śrubkami i nakrętkami do instalacji płyty. W zestawie znajdują się również cybanty i uchwyty do montażu anteny na maszcie.

Obudowa wykonana jest ze stopu aluminium o dobrych właściwościach mechanicznych. Dodatkową ochronę przed niekorzystnym wpływem środowiska zapewnia zewnętrzna powłoka lakieru. Uszczelka na krawędzi drzwiczek zabezpiecza wnętrze przed wodą.

Drzwiczki są zamykane i zaciskane za pomocą czterech śrub na klucz typu imbus a samo gniazdo śruby wykonany jest w sposób uniemożliwiający ich wypadnięcie.

Gold Alubox jest solidną, łatwą w instalacji obudową a jej przemyślana konstrukcja umożliwia montaż urządzeń przy minimalnym nakładzie pracy.

 

Uwaga: Przy montażu płyty RouterBoard RB600 wyposażonej w cztery moduły radiowe, dwa górne moduły muszą być krótkie. Zalecanym modułem jest Wistron CM10.    

 

Materiał Stop aluminium

Wymiary wewnętrzne (długość x szerokość) 255 mm x 200 mm

Wysokość od płyty (wraz z drzwiczkami) 74 mm

Wymiary płyty montażowej 250 mm x 195 mm

Wysokość dystansów montażowych 10 mm

Średnica masztu 20 mm – 40 mm

Ciężar 1,8 kg

Kolor Jasno szary

Elementy do instalacji płyty 4 dystanse samoprzylepne

Elementy do instalacji na maszcie 2 cybanty

Dodatkowe wyposażenie 1 dławiki, 4 zaślepki otworów

 

Płyty Mikrotik zakłócają pasmo licencjonowane 1400MHz - 1427MHz

Płyty MikroTik RouterBoard są powszechnie używane przez dostawców internetu jako platforma do budowy stacji bazowych i stacji klienckich. Urządzenia RouterBoard posiadają oznaczenie CE co pozwala na wprowadzenie ich do obrotu na terenie Unii Europejskiej ale jednocześnie narzuca na produkt zgodność z wymaganiami zasadniczymi właściwych dyrektyw UE. Deklaracja CE jest wiążąca prawnie dla podmiotu wystawiającego.

Pomimo to kontrola Urzędu Komunikacji Elektronicznej
wykazała, że płyty serii RouterBoard RB133 oraz RB433 powodują zakłócenia w paśmie 1400MHz - 1427MHz. W tym wypadku pasmo było wykorzystywane przez urządzenia Centrum Badań Kosmicznych PAN. Natężenie pola elektromagnetycznego o częstotliwości 1400MHz w odległości 10m od urządzenia wynosiło 52mikroVdB/m. W wyniku kontroli sprzęt MikroTik musiał zostać wyłączony.

 

Klatka Faradaya stanowi barierę dla pola elektromagnetycznego. Zainstalowanie urządzeń MikroTik wewątrz takiej klatki uniemożliwi fali elektromagnetycznej wydostania się poza klatkę i co za tym idzie zakłócanie urządzeń zewnętrznych. Typowymi klatkami Faradaya są metalowe skrzynki jak Gold Alubox badź Scame. Jeżeli RouterBoard zainstalowany został w obudowie z tworzywa sztucznego zalecane jest zastosowanie metalowego ekranu. Elektromagnetczne odizolowanie RouterBoardów pozwoli uniknąć potencjalnej kontroli UKE i związanych z tym konsekwencjami.

Płyty MikroTik RB433 oraz RB133 muszą bezwzględnie być instalowane w metalowych skrzynkach lub ekranowanych obudowach z tworzywa sztucznego!

 

Opis towaru

Cechy towaru

Opinie