Waluta:
PLN
Ta strona używa cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zastosowania w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Seria sinusPRO służy do zasilania urządzeń elektrycznych wymagających napięcia przemiennego 230V z akumulatorów i instalacji samochodowych o napięciu stałym 12V. Wykorzystywane jako awaryjne źródło energii dla urządzeń wymagających ciągłego zasilania, takich jak na przykład piece i pompy CO.

Przetwornica zawiera kolorowy wyświetlacz, regulator napięcia sieci AVR, 10A prostownik do ładowania akumulatorów, przetwornica na wyściu posiada czysty SINUS,wykonana jest na transformatorze toroidalnym, który kompensuje różną moc bierną odbiorników (można łączyć obciążenia pojemnościowe, indukcyjne oraz rezystancyjne) oraz bardzo elastycznie reaguje na przeciążenia (rozruch pomp, kompresorów, silników). Przetwornica może działać w trybie UPS, co zapewnia ciągłą i bezproblemową pracę dmuchaw, podajników, pomp etc.

 

Seria W posiada solidną obudowę przeznaczoną specjalnie do powieszenia na ścianie, np. w kotłowni lub rozdzielni elektrycznej

 

Cechą odróżniającą przetwornice sinus od klasycznych prostych przetwornic AC/DC, jest wytwarzanie na wyjściu napięcia przemiennego o przebiegu sinusoidalnym, identycznego jak to w sieci energetycznej. Umożliwia to zasilanie urządzeń wyposażonych w silniki elektryczne i transformatory, takich jak elektronarzędzia, pompy i sprzęt AGD małej mocy. Proste, tanie przetwornice wytwarzają w rzeczywistości napięcie o przebiegu prostokątnym, nazywane czasami błędnie "sinusoidą modyfikowaną". Taki rodzaj zasilania nie nadaje się do zasilania urządzeń o charakterze indukcyjnym lub pojemnościowym i może spowodować ich uszkodzenie.

 

Moc: 700W/1000W

Zakres napięcia wejściowego (akumulator): 11-15 VDC

Zakres napięcia wejściowego (sieć): 140-275 VAC

Prąd bez obciążenia: 1,2A

Napięcie wyjściowe: 230V 50Hz

Sprawność:>92%

Prostownik: 20A PWM

Napięcie ładowania: 13,8V±0,5V

automatyczny regulator napięcia sieci AVR: 140-275 VAC    

Zabezpieczenie przeciążeniowe: przy obciążeniu 120% IPS automatycznie się wyłącza

Zabezpieczenie przed zwarciem: (automatyczne wyłączenie)

Zabezpieczenie przed zbyt niskim napięciem

Temperatura:0-40 st. C

Wymiary:285x140x355

Waga: 9,5 Kg

 

 

Opis towaru

Cechy towaru

Opinie